Газета ТВій РЕГІОН > Публикации > Якщо дитина народилася на тимчасово окупованій території або в зоні АТО

Якщо дитина народилася на тимчасово окупованій території або в зоні АТО


10-10-2017, 07:40. Разместил: mishinatrk Якщо дитина  народилася на тимчасово  окупованій території або в зоні АТОТакі батьки стали заручниками ситуації. Медичні довідки, що видаються медичними закладами на тимчасово окупованій території та засвідчують факт народження дитини, відповідно до українського законодавства не породжують юридичних наслідків, а отже, на підставі них в Україні не можуть бути видані свідоцтва про народження дитини. Розглянемо, що можна зробити у такому випадку.
Для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та окремих районів Луганської та Донецької областей, батькам, родичам або іншим законним представникам дитини необхідно подати до будь-якого суду за межами тимчасово окупованої території незалежно від свого місця проживання такі документи:
- заяву про встановлення факту народження особи;
- належні докази (доказами у справі можуть бути письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, пояснення зацікавлених осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема, звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч., лікарняними закладами), що знаходяться на тимчасово окупованій території, теж можуть братися до уваги судом);
- квитанцію про сплату судового збору ( 336,80 грн. – з 1.05-30.11.2017 р.; 352,40 грн. – з 1.12-31.12.2017 р.).
Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви. У разі задоволення заяви суд невідкладно видає копію рішення заявнику, в якому зазначає дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомості про батьків. Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу ДРАЦС копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.
Одночасно повідомляємо, що у відділах ДРАЦС запроваджено пілотний проект з подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет. Із запровадженням пілотного проекту прийом заяв на державну реєстрацію актів цивільного стану в режимі онлайн здійснюється через веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Завдяки реалізації цього проекту громадяни мають можливість подати заяву у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, не виходячи з дому; оплатити з використанням платіжних систем у режимі онлайн послуги відділів державної реєстрації актів цивільного стану; здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручних для громадян дати та часу; отримати консультації працівників відділів ДРАЦС за результатами розгляду надісланих через веб-портал заяв або звернень.
С.Мельник, начальник
Синельниківського МРВ ДРАЦС ГТУ юстиції
у Дніпропетровській області

скачать dle 10.1русский торрент трекер
Вернуться назад