Газета ТВій РЕГІОН > Юрист > Актуальне запитання

Актуальне запитання


21-01-2014, 13:06. Разместил: I.Chechel Актуальне запитання ЗАПИТАННЯ. Живу в багатоквартирному будинку, і одна з проблем - молода пара, яка мешкає у сусідній квартирі: шумлять і вдень, і вночі. То музику голосно вмикають, то стосунки з’ясовують, то в неділю рано вранці ремонт влаштують. Поясніть, як вплинути на таких сусідів та які норми шуму є прийнятними для мешканців багатоквартирного будинку?
ВІДПОВІДЬ. Відповідно до ст. 24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” шум поділяється на побутовий та шум від ремонтних робіт. До побутового шуму належать гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, запускання салютів, феєрверків тощо. На нього встановлена заборона із 22.00 до 8.00.
Щодо ремонтних робіт, які супроводжуються шумом, то їх проводити заборонено з 21.00 до 8.00. У святкові та неробочі дні - цілодобово. Якщо ремонт вкрай потрібен саме у вихідний день, наперед треба заручитися згодою мешканців усіх прилеглих квартир. А про початок ремонтних робіт з використанням “шумних”інструментів необхідно повідомляти сусідів.
Стосовно відповідальності за недотримання цих норм. Згідно зі ст.182 Кодексу про адміністративні правопорушення порушення правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу від 85 до 255 грн. Якщо ж тишу порушує юридична особа або підприємець - штраф від 255 до 510 грн. У разі, коли впродовж року порушення повторюється,стягуватиметься більший штраф - від 255 до 510 грн. для фізичної особи та від 850 до 2550 грн. - для юридичної особи чи підприємця. Окрім цього, за повторне порушення мають право конфіскувати предмети порушення тиші.
Якщо ж надокучають галасливі сусіди, звертайтеся до міліції. Коли з’явиться захисник правопорядку,вимагайте від нього складення протоколу про адміністративне правопорушення. За цим протоколом прийматиметься рішення про накладення штрафу. Коли тишу порушує фізична особа, справа розглядатиметься адміністративною комісією місцевого органу влади. Якщо порушником є юридична особа або підприємець, протокол буде передано на розгляд суду.
Для захисту своїх прав ви також можете особисто звернутися до суду з цивільним позовом і вимагати відшкодування моральної шкоди. Як доказ можуть використовуватися: звернення до міліції, свідчення сусідів, медичні докази завдання шкоди здоров’ю (довідка від лікаря, лікарняний листок або інші докази порушення сну, нервових розладів).
За більш детальними консультаціями по конкретним ситуаціям і питанням та допомоги у складанні позовних заяв, скарг, супроводу Ваших справ у судах звертайтесь особисто за вказаними номерами телефонів: 097-527-74-31; 050-047-37-27, 063-067-45-87, «ПРИВАТ-АДВОКАТ», юрист Чубко Валерій Федорович, м. Синельникове, вул. Воровського, 121 (мікрорайон, навпроти буд. №30, біля “Ощадкаси”).скачать dle 10.1русский торрент трекер
Вернуться назад