Регистрация    Войти
Авторизация
» » » Підсумки роботи Першого дніпропетровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у 2016 році

Підсумки роботи Першого дніпропетровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у 2016 році

Категория: Публикации » Юрист
Підсумки роботи Першого дніпропетровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у 2016 році На початку року прийнято підбивати підсумки, узагальнювати набутий досвід, робити висновки й оцінювати події.

Отже, основними стратегічним завданням установ безоплатної правової допомоги у 2016 році було забезпечення доступу населення до безоплатної вторинної правової допомоги, інтеграція безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги на рівні територіальних громад, розвиток системи надання безоплатної правової допомоги для забезпечення та реалізації прав громадян на правову допомогу.

В рамках розширення доступу до безоплатної правової допомоги 01 вересня 2016 року Центром відкрито два бюро правової допомоги, які є відокремленими підрозділами Центру та надають безоплатну первинну правову допомогу – правову інформацію та консультацію всім мешканцям, а також забезпечують доступ соціально незахищеним верствам населення до вторинної правової допомоги за рахунок держави у цивільних та адміністративних справах та для свідків і потерпілих у кримінальних справах.

Для мешканців Дніпровського району працює Слобожанське бюро правової допомоги, яке розташовано за адресою: смт. Слобожанське, вул. В.Сухомлинського, 42.

Для мешканців м. Синельниково та Синельниківського району відкрито Синельниківське бюро правової допомоги за адресою: м. Синельниково, вул. Богми, 4а.

За 2016 рік Першим дніпропетровським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та його відділами, бюро правової допомоги, прийнято близько 4400 клієнтів, 446 із них призначено адвоката за рахунок держави. Для забезпечення доступу до правової допомоги мешканців відділених районів здійснено понад 100 виїздів, під час яких прийнято більше 500 осіб.

Серед питань, з якими найчастіше звертаються до фахівців Центру, можна виокремити звернення про стягнення аліментів, прийняття спадщини, визнання права власності, стягнення заборгованості за кредитом, встановлення факту належності правовстановлюючого документу, земельних, трудових суперечок та пенсійного забезпечення.

Крім того, протягом року Центром постійно проводилися правопросвітницькі заходи, серед яких участь у сесіях районних та міських рад, координаційних радах, робочих зустрічах, семінарах, круглих столах, конференціях та форумах з органами державної влади, місцевого самоврядування та громадськістю. Проводилися й семінари для учасників АТО, внутрішньо-переміщених осіб, осіб з обмеженими можливостями, лекції-бесіди на правову тематику для учнів середніх загальноосвітніх шкіл, технікумів та коледжів. Брали активну участь у зустрічах Саб-кластерів з правового захисту та з питань подолання гендерно-обумовленого насильства по під егідою Управління верховного комісара ООН у справах біженців у Дніпропетровській області та представництва Фонду народонаселення ООН.

Необхідно відмітити, що розширення кола суб'єктів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу – є ще одним пріоритетним напрямком розвитку системи безоплатної вторинної правової допомоги. Так, 05 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя». Цим документом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Окрім раніше затверджених категорій, до яких відносяться малозабезпечені особи, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та члени їх сімей, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців", інші соціально незахищені особи, додано внутрішньо переміщених осіб та осіб, які претендують на отримання такого статусу, а також осіб, які претендують на отримання статусу ветерана війни. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань. Також суттєво буде підвищено поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

• по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім'ї;
• по-друге, особа матиме право на БПД, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
• по-третє, інвалід матиме право на БПД, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Нагадуємо, що Перший дніпропетровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00, тел. (056) 742-82-32, (099) 232-77-89.
Детальну інформацію з питань, пов'язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції та Координаційного центру з надання правової допомоги.скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Написать комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код: