Регистрация    Войти
Авторизация
» » » Декретна відпустка

Декретна відпустка

Категория: Публикации » Юрист
Декретна відпустка Вагітність і пологи - це завжди найщасливіші моменти життя. Але жінки іноді замислюються про те, як декретна відпустка вплине на їх роботу. Часто трапляється, що на роботу не хочуть брати вагітну жінку або перед декретною відпусткою її звільняють. Щоб йдучи в декретну відпустку, жінка спокійно дбала про своє здоров’я і здоров’я свого малюка, вона повинна знати про свої права.

На скільки років за законодавством розрахований декретну відпустку? Питання відпустки по догляду за дитиною (декрет) регулюється Кодексом законів про працю України та Законом України «Про відпустки», де зазначено, що на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. Тривалість з дня пологів його становить: до пологів - 70 календарних днів, після пологів - 56 календарних днів (70 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому відпустка жінка може використовувати повністю або частинами.

А чи може жінка працювати під час декретної відпустки? За бажанням у період декретної відпустки жінка може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. До того ж за нею зберігається право на одержання допомоги в період усього терміну відпустки.
Варто звернути увагу, що у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною 6-річного віку.

Як здійснюється виплата зарплати, якщо жінка перебуває у декретній відпустці? Після закінчення декрету молода мама може вийти на роботу або піти у відпустку по догляду за дитиною, однак тоді вона вже не буде отримувати середню зарплату щомісяця. Жінці, яка перебуває у декретній відпустці, призначається сума, що виплачується підприємством з коштів Фонду державного страхування. Мінімальний розмір допомоги встановлено у сумі 130 гривень на місяць, при цьому він виплачується всім незалежно від того, який прибуток вони мають.

Які виплати здійснює держава у зв’язку з декретною відпусткою? Згідно з чинним законодавством України жінкам передбачена допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, допомога при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною після досягнення нею 3-річного віку.

Допомога по вагітності та пологах надається в розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

Допомога при народженні дитини нараховується, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на день народження дитини, яка дорівнює сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців, на другу дитину - 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним загальним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

А чи є якийсь податок на виплати, які здійснює держава у зв’язку з декретною відпусткою жінки? Щодо податку, то з 1 липня 2013 року допомога по вагітності та пологах є об’єктом для нарахування та утримання єдиним соціальним внеском.

Чи мають право звільняти жінку, яка перебуває у декретній відпустці, та про які права потрібно знати, щоб цього уникнути і не залишитися без роботи? Стаття 184 Кодексу законів про працю України надає чіткі гарантії жінкам, які перебувають у декретній відпустці. Так, зокрема, забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, які пов’язані з її вагітністю.

Також при відмові взяти вагітну жінку на роботу власник повинен пояснити причини відмови у письмовій формі. І така відмова в прийомі на роботу може бути оскаржена в судовому порядку.

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, з ініціативи власника не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Написать комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код: