Регистрация    Войти
Авторизация
» » » Зоя Павленко: “Побажаю селу стабільності!”

Зоя Павленко: “Побажаю селу стабільності!”

Категория: Публикации » Интервью
“Люблю своє село, люблю своє село,
Де верби над ставками розкинулось воно.
Люблю своє село я, де чуть пташиний спів,
Люблю своє село я, село своїх батьків…”

Фелікс Байда


Зоя Павленко: “Побажаю селу стабільності!” В 11 кілометрах від міста Синельникового розташована центральна садиба Кислянської сільської ради. Її населення складає 1081 чоловік, які проживають у селах Надеждівка, Кам’януватка, Кислянка та Хорошеве.
На території сільської ради збережені та підтримуються в належному стані всі об’єкти соцкультпобуту, велика увага приділяється галузі охорони здоров’я, працює фельдшерсько-акушерський пункт та лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Тут працює школа та дитячий садок, функціонує Будинок культури, вузол зв’язку та філія ощадного Банку. Також с. Кислянка має свою перлину духовності - історико-краєзнавчий музей ім. М. О. Приходька, який є осередком культури і виховання, сприяє формуванню національної свідомості та любові до рідної землі у підростаючого покоління.

Саме тут 8 років на посаді секретаря сільської ради та 19 років на посаді сільського голови пропрацювала Зоя Миколаївна Павленко. Під її керівництвом Кислянська сільська рада зробила безліч корисних справ: ремонти доріг, освітлення та водопостачання у селах на території ради, збереження та постійна підтримка об’єктів соцкультпобуту та закріплення за ними територій… У 2006 році Зоя Миколаївна отримала звання “Кращий сільський голова в Дніпропетровський області”, також вона має орден “За заслуги” ІІІ ступеня, подяки голів обласної ради та обласної держадміністрації, депутатів Верховної Ради України і безліч подяк від районної ради та райдержадміністрації. Саме у Зої Миколаївни ми вирішили дізнатися про здобутки та проблеми сучасного села, плюси та мінуси в роботі сільського голови та про життя Кислянської сільської ради загалом.

- Зоє Миколаївно, розкажіть трохи про себе.
- Народилася я в с. Надеждівка Синельниківського району в сім’ї колгоспників. Батько все життя пропрацював механізатором, мама - в тваринництві. Нас в сім’ї четверо: дві старші сестри, я та молодший брат. Після закінчення школи так склалася доля, що відразу вийшла заміж . В четвер мені було 17 років, а в суботу я вже була в весільній сукні (посміхається). Так і залишилася на території ради, де народилася. Батьки купили будинок, тож і проживаємо тут по сьогоднішній день. У цьому році буде вже 40-а річниця весілля.

- А як складалося професійне життя?
- Пішла на роботу спочатку помічником бухгалтера. Та не дуже мені це подобалось, а на той час найпрестижнішою була робота вчителя. Склалося так, що саме тоді у школі звільнялося місце лаборанта, і я вирішила піти працювати туди. Спочатку була на посаді лаборанта, потім поступила у Криворізький державний педагогічний інститут на факультет педагогіки і методики початкової освіти, згодом Микола Макарович Дерев’янко, золота людина, довірив мені працювати у молодших класах. Це були діти 1970 року народження, і я у них була перша, і вони - у мене. Як кажуть, всі ми йшли перший раз у перший клас (посміхається).

- Чому залишили цю професію?
- Я пропрацювала вчителем 10 років, та за своє життя я дуже багато хворіла. Перенесла п’ять тяжких операцій, з наркозами… Тож перебувала часто у лікарні, і директор школи мені сказала: “Ви або хворійте, або вчіть, бо дітей два місяця ви навчаєте, місяць - хтось інший, це не годиться”. Я прийшла додому, плачу, а Микола Іванович Мажуга (царство йому небесне) каже: “Секретар сільської ради іде з посади, якщо хочеш, то йди до мене секретарем”. І так я в 1987 році пішла працювати секретарем в сільську раду. Пропрацювала там два скликання. І так склалося, що відбувся адміністративний поділ. Раніше була одна спільна рада - Кислянська і Вільненська, а тодішній голова райдержадміністрації В. І. Альохін порушив це питання і почали ради розділяти. Микола Іванович виявив бажання піти у с. Вільне. І ось приїхав В. І. Альохін та й каже, щоб я приймала сільську раду. А перед цим цю посаду мені вже двічі пропонували, та я відмовлялася, казала, що я жінка, в мене вже двоє дітей, ця робота не є жіночою. Та цього разу В.І. Альохін, грюкнувши кулаком по столу, просто настояв на своєму (посміхається). Що залишалося робити? Я прийшла додому, розповіла чоловіку, а він каже: “Отже, це просто твоя доля. Працюй”. І з червня 1995року я стала працювати головою сільради.

- Бути сільським головою, мабуть, важка справа?
- Кожну хвилину, кожну годину ти комусь потрібен: у когось якісь сімейні проблеми, у когось - по роботі, або щось на об’єкті соцкультпобуту трапилося. Раніше, коли були колгоспи, було легше працювати. Бо якщо щось було необхідно, то пішов до голови колгоспу, пояснив, що потрібна або машина, щоб вивезти сміття, або відвезти людину, якщо захворіла, усі проблемні питання швидко вирішувалися. А під час моєї роботи цього вже не було. У нас, мабуть, найбільше по району одноосібників. А з кожним індивідуально набагато важче працювати.

Перш за все я дуже вдячна колективу Кислянської сільської ради, своєму безмінному секретарю Галині Євгеніївні Боняк, депутатам сільської ради, керівникам об’єктів, своїм виборцям, членам своєї родини за повсякденну підтримку і взаєморозуміння.

- Розкажіть, будь-ласка, які досягнення сільської ради ви вважаєте найголовнішими?
- Те, що ми добилися наявності швидкої медичної допомоги. Поговорили з випускницею нашої школи Наталією Володимирівною Натхою, щоб вона пішла в медінститут і працювала у нас. Знаєте, ми практично всіх своїх повивчали і зробили собі сильну та кваліфіковану команду: завідуюча дитячим садком, директор школи, головний лікар, директор Будинку культури - всі наші, місцеві.

Також особливістю нашої сільської ради є те, що ми на всій території не втратили жодного об’єкта: і ФАП у нас цілий, і амбулаторія, і Будинок культури, школа, дитячий садок. Ми як взяли за указом Президента України у 2001 році об’єкти соцкультпобуту на свій баланс, так жодного і не втратили. Ми за ними доглядаємо, тримаємо в доброму стані, бо вони дійсно служать людям. До речі, до нашого дитячого садка їздять діти з трьох сільських рад.

Ще ми силами сільської ради та завдяки допомозі Ю. І. Мартиненка зробили у с. Хорошеве дві дороги, в с. Кислянка також дві, відремонтували дорогу в с. Кам’януватка. Одна біда залишилася - у Надеждівці зробити ремонтні роботи. І гроші на це є, але через перебої в роботі казначейства їх треба дочекатися. По с. Кам’януватка ми замінили башту, поставили нову, зараз люди дуже задоволені, бо це дозволило не тільки уникнути проблем з водою, а й економити електроенергію. І в с. Хорошеве ми також замінили водонапірну башту. За участю в міжнародному проекті, силами громади, за підтримки рай та обладміністрацій повністю замінено стару водомережу в с. Кислянка на нову протяжністю 12314 м. По с. Кислянка аварійну ділянку дороги по вул. Леніна і вул. Резніченка ми відсипали баластом.

- А який найбільший плюс у роботі?
- Збереження об’єктів соцкульпобуту - найбільший плюс. По-перше, це запорука робочих місць людям, а по-друге, об’єкти служать населенню. Є куди відвести дитинку, де провести дозвілля. Зараз на відновлення об’єктів соцкультпобуту необхідні величезні кошти.

- Чи допомагають вам спонсори?
- Я багато підключала одноосібників. Вони можуть і вікно замінити у дитячому садку чи двері в лікарні поставити нові. Силами сільгосптоваровиробників ми зробили у лікарні каналізацію та провели гарячу та холодну воду.

- Скажіть, під час роботи приділяти увагу родині було важко?
- Сім’я, коли я пішла на пенсію, полегшено зітхнула, бо рідні мене вдома майже не бачили. У мене вдома часто траплялося “недо”: недопрано, недоварено, недороблено… (посміхається). Тепер можна приділити всім достатньо уваги.

- А як ви проводили такі рідкі хвилини вільного часу?
- Як видавалася хвилинка, то я намагалася трохи почитати або подивитися цікавий фільм. Ще знайшла одну віддушину для себе: почала складати біографічний сімейний альбом, всі фото в хронологічному порядку, починаючи від себе з чоловіком і продовжуючи онуком.

- Діти не пішли вашою стезею?
- Дочка - головний державний податковий інспектор у АНД районі м. Дніпропетровська, а син, закінчивши механіко-машинобудівний факультет Металургійної академії, працює підприємцем. Кожен обрав свій шлях. Онук пішов по лінії дідів: сват закінчив Дніпропетровський автодорожний технікум, зять також, мій чоловік і син там навчалися, от і онук уже закінчив перший курс.

- А які плани у сільської ради на 2014 рік?
- По с. Кислянка необхідно зробити під’їзну дорогу до кладовища, бо великі зливи просто його розмивають і несуть все на центральну дорогу. Ще потрібно продовжити роботи по освітленню деяких вулиць в с. Хорошеве та с. Кислянка. Також відсипати дороги в с.Кислянка по вул. Садова та вул. Резніченка, в с. Хорошеве по вул.Комсомольській, в с.Кам’януватка по вул. Красноармійській. У 2014 році також постає питання про капітальний ремонт дитячого садка. Тобто поряд з позитивними здобутками ще залишаються проблемні питання, які необхідно вирішувати. Хотілося, щоб зробили 2 км обіцяного капітального ремонту на в’їзді в с. Хорошеве по трасі М-04 “Підпільне-Дерезувате-Синельникове” через село Кислянка.

У приміщенні старої сільської ради відкривається Свято-Миколаївський Храм на честь Ікони Всецариця. Дуже прохаю підтримати отця Гліба, бо на сьогоднішній день віра в Бога є нагальною необхідністю в існуванні людей.

- Що б ви побажали нашим читачам?
- Побажати хочеться стабільності. Щоб усі були захищені. Щоб були нормальні пенсії та заробітні плати. І, звичайно, щоб усі вірили в краще, бо, як кажуть, думки матеріалізуються. Тож нехай всі наші кращі сподівання та бажання стануть реальністю!

Вітаю всіх з Великим святом Благовіщення, бажаю міцного здоров’я, великого людського щастя, достатку!
Бесіду вела І. Чечель
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Написать комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код: