Регистрация    Войти
Авторизация
» » » Зміни в системі виконання покарань

Зміни в системі виконання покарань

Категория: Публикации » Интервью
Зміни в системі виконання покараньВін охоче поспілкувався з журналістами трк «Регіон» і відповів на ряд актуальних запитань, що стосувалися змін в системі виконання покарань.
- Довгий час пенітенціарна система не змінювалася, і лише минулого року вже почалися певні перетворення. Ви як куратор пенітенціарної реформи можете розповісти, чому необхідно було змінювати цю систему?
- Люди, які вчинили або можуть вчинити злочин, є частиною суспільства, тому не можна відокремлюватися від цих людей. Від того, як ми вибудовуємо систему, в тому числі й виконання покарань, залежить те, яким буде громадянин, коли вийде на волю після відбування покарання. Одним із показників якості нашої роботи є зниження рівня рецидиву. Наша система багато років не перебудовувалася і в основному спиралася на каральні методи. Уряд і Міністерство юстиції сьогодні поставили собі за мету змінити підходи до виконання покарань та ресоціалізації осіб, які потрапили за грати. Ми хочемо, щоб ці люди ставали нормальними, здоровими, відповідальними членами суспільства. Ця реформа є вкрай необхідною. Не перебудувавши підхід суспільства до колишнього ув’язненого, ми мало чого досягнемо.
- Тобто тут має проводитися робота як на рівні самих виправних закладів, так і у суспільстві, з громадянами?
- Ми випускаємо людину в суспільство, тому воно теж має нести моральну відповідальність за те, як надалі житиме ця людина. Я хочу наголосити, що пенітенціарна реформа – це реформа не лише самих закладів, але вона має змінити й суспільство. Треба змінити бачення не лише системи. Співробітники пенітенціарної системи виконують дуже важливу для держави функцію. Одним з блоків пенітенціарної системи є система пробацій, частиною якої є ювенальна пробація. Цей важливий блок спрямований на перебудову світогляду неповнолітньої особи, яка скоїла злочин, але за ступенем злочину суд вирішив не направляти неповнолітнього до місць позбавлення волі. Через систему пробацій підлітку дають шанс стати на правильні життєві рейки. В своєму віці дитина ще не має чіткого розуміння добра і зла, не має життєвих орієнтирів, тому інколи неповнолітні злочинці є дуже жорстокими, бо вони не розуміють, що таке біль. Тому завдання ювенальної пробації – збудувати їхній світогляд, дати їм шанс стати нормальними членами суспільства, а в майбутньому отримати професію, збудувати родину. Тому відкриття центру ювенальної пробації – черговий важливий крок в цьому напрямку.
Що ж до реформи взагалі, то хотілося б сказати, що вона тільки почалася, і миттєво така реформа не відбувається. Ми розпочали роботу за багатьма напрямками, знаходимося на кінцевій стадії доопрацювання паспорту реформи. У багатьох співробітників системи сформувалися свої підходи до роботи, зараз ми змінюємо ці підходи і вже видно певні результати. Ми в уряді доводимо необхідність підвищення зарплатні нашим співробітникам, адже це дуже важлива і ризикована робота, вона має бути достойно оцінена.
- Що стосується персоналу, то для впровадження усіх цих реформ потрібні справжні фахівці. Яка робота проводиться у цьому напрямку?
- В нас є свої навчальні заклади. Це і Пенітенціарна академія (м. Чернігів), інститут кримінально-виконавчої служби (м. Київ), потужний центр в Білій Церкві, який зараз займається саме проблемами підвищення кваліфікації наших співробітників.
- І щодо системи виконання покарань. Існує така тенденція, що система стає більш відкритою. Все частіше починають говорити про проблеми, що існують всередині системи. Які найпріоритетніші проблеми у руслі реформ?
- Проблем насправді дуже багато. Це і застарілі будівлі, й пенітенціарна медицина, і стан здоров’я ув’язнених, і харчування. Недофінансування складає більше 50%. Існує проблема працевлаштування засуджених під час відбування покарань. Ми з усіма маємо укладати договори, а обов’язковими параметрами кожного договору є паспорт і ідентифікаційний код. У багатьох ув’язнених немає цих документів. Тож їх треба зробити, а тому ми співпрацюємо з усіма відповідними службами. Під час створення паспорту реформи ми вибудовуємо плани змін. Це дуже непрості завдання і дуже велика робота, яка зачепить й інші міністерства та відомства.
- А чи можете ви більш детально розповісти, що таке пробація?
- Цей термін пішов від англійського «рrobation», тобто випробування. Людині дають шанс і можливість відбути покарання, не будучи ув’язненою. Тут є два дуже важливих аспекти: моральний та економічний. Якщо людину ув’язнити, то треба витрачати величезні гроші на її утримання. Тож іноді, якщо людина скоїла не дуже тяжкий злочин, то набагато краще просто наглядати за нею. Якщо особа не має обов’язкової середньої освіти, вона має її отримати, якщо не працює - має обов’язково стати на облік у Центр зайнятості. Ми діями спонукаємо людину повернутися в суспільство. Якщо ж буде рецидив, людина отримає реальний строк. Результати насправді вражаючі. В нас всього 2% підлітків, які скоїли рецидивні злочини. З новацій – з’явилася досудова доповідь. Офіцер пробації збирає інформацію щодо підсудного, які обставини спонукали його до скоєння злочину, як він поводив себе у суспільстві. Така інформація може вплинути на рішення суду. Під час відвідин центру ювенальної пробації я переконався, що там проходять пробацію абсолютно нормальні діти, можливо, більш активніші, ніж решта їхніх однолітків. Такі діти прагнуть бути лідерами, прагнуть відрізнятися від інших, а це підвищує їхні шанси скоїти злочин. До кінця року по Україні буде відкрито 12 центрів ювенальної пробації, що допоможе неповнолітнім спрямувати свою енергію та активність у правильне русло.
За матеріалами
ТРК «Регіон»
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Написать комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код: