Регистрация    Войти
Авторизация
» » » Ярослав Гришин: «ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ЗДАТНІ НА ПОЗИТИВНІ ЗРУШЕННЯ»

Ярослав Гришин: «ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ЗДАТНІ НА ПОЗИТИВНІ ЗРУШЕННЯ»

Категория: Публикации » Интервью
Ярослав Гришин: «ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ЗДАТНІ НА ПОЗИТИВНІ ЗРУШЕННЯ»ВІН ОХОЧЕ ВІДПОВІВ НА ЗАПИТАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ ТРК «РЕГІОН». МОЛОДИЙ ТА ЕНЕРГІЙНИЙ ПОЛІТИК РОЗПОВІВ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ І ПОДІЛИВСЯ ПЛАНАМИ НА МАЙБУТНЄ.
- Ярославе Володимировичу, в одному зі своїх інтерв’ю ви говорили, що виграли дві грантові програми, що ви любите вчитися. Тож розкажіть детальніше, що це за програми?
- Насправді вчитися треба постійно, кожен день треба намагатися бути кращим, ніж ти був учора. На сьогоднішній день я проходжу навчання в Українській школі політичних студій. Це дуже потужна освітня програма, що реалізовується за підтримки Ради Європи, за підтримки американських партнерів. Студенти проходять чотири тури навчання - у містах Києві, Одесі, Львові, Страсбурзі і знову ж таки у Києві. Там перед студентами виступають депутати, члени уряду, все дуже цікаво. Зі мною навчаються люди, пов’язані з бізнесом, політикою, а також представники творчих професій.
Друга програма – це інститут політичної освіти. Там є дуже гарний проект, який має назву «Європа на власні очі». В межах цього проекту ми відвідали близько 10 країн Європи. Треба зазначити, що все було організовано на дуже високому рівні. Нас приймали у посольствах, міських та обласних радах. Плідна дискусія велася з депутатами та членами парламенту. Дуже важливо, коли ти можеш чомусь навчитися, вивчаючи досвід наших партнерів.
- Так це українські чи європейські програми?
- Це українські програми, але за підтримки інституцій Європи і Сполучених Штатів Америки, також за їх грантової і фінансової допомоги.
- То ви вирішили підвищити знання, потрібні для вашої діяльності?
- Це дуже важливо з точки зору певних ментальних змін. Всі зміни мають іти в першу чергу від особи і вже від неї передаватися суспільству. Таке навчання дуже надихає. Це навчання проходить у такій формі сократівських діалогів, коли у спорі народжується істина. Для того, щоб плідно працювати, треба мати і певну мотивацію, і натхнення, і бажання, і це дуже важливо, це як внутрішній стимул для людини. Коли я бачу Європу, то мрію, щоб наша країна була такою ж привабливою для європейців, щоб вони прагнули приїхати в Україну на вихідні чи на свята так, як ми прагнемо побачити Європу. Люди в нас дуже освічені, дуже розумні, в нас багата культура, багаті традиції. В нас є все, щоб бути туристичним центром Європи.
- А що б ви хотіли змінити у вашому рідному Запоріжжі, щоб воно стало туристичним центром, про який ви говорите?
- Весь досвід зрушень, який відбувався в Європі та у таких країнах, як Грузія, Естонія, Литва, Польща, то всі зміни починаються з виховання, з пропагування чесного способу життя, без корупції, без хабарів. Ми багато вимагаємо від влади, але часто забуваємо, що все треба починати з себе. Мають відбутися зміни в нас самих, в наших родинах, а тоді ми зможемо вимагати цих змін і від влади. Для якісних змін нам потрібні порядні, професійні люди, які будуть патріотами, мотивацією для яких буде не красти і збагачуватися за рахунок людей, а робити позитивні зміни і насолоджуватися наслідками власної праці.
- Чи потрібна для цього, як то кажуть, молода кров на керівних посадах?
- Фундаментом і обов’язковою передумовою для змін і реформ є повне перезавантаження влади. До владних кабінетів мають приходити нові люди, професійна, порядна, патріотична молодь. Влада має заохочувати молодих, талановитих людей, мотивувати їх, аби вони працювали в державних органах влади. Поки ми повністю не переформатуємо владу, нічого доброго в нас не буде. Тільки прозорі конкурси, тільки нові люди – запорука наших успіхів завтра.
- А в Запоріжжі багато таких активістів, які б хотіли змінити місто на краще?
- Ви знаєте, вони є всюди. Коли починаєш займатися волонтерською діяльністю, бачиш, скільки є небайдужих людей, які хочуть допомагати. Але коли люди бачать несправедливість, вони не вірять в те, що можуть щось змінити. Тому важливі лідери, які можуть повести за собою, показати, що справедливість дійсно є і за неї варто боротися. Нових ініціатив багато. Запрацювали певні петиції, бюджет участі. Люди все більше долучаються до цих процесів, вносять свої пропозиції. Чим більше таких ініціатив влада буде застосовувати, тим якісніше буде державне управління.
- Як обійти ось цей класовий ліфт простій людині, яка хоче бути у владній структурі? Чи вона має принести якийсь певний проект, щоб її помітили?
- По-перше, треба дійсно вірити в те, що можна добиватися справедливості і боротися. До нас звертається дуже багато людей, яких ми намагаємося підтримати і запровадити їхні ініціативи. Безумовно, для цього треба об’єднуватися в певні громадські рухи. Якщо зусилля будуть консолідовані, то буде легше добитися справедливості.
- Саме тому ви говорили, що дуже важливо створити коаліцію з партій, щоб спільними зусиллями більше зробити?
- Безумовно! Всі рішення мають бути виважені і прийматися на основі певного консенсусу. Така широка коаліція, коли демократичні сили ведуть дискусію і роблять крок на зустріч один одному, буде більш ефективною. Якщо ж спиратися на думку однієї людини чи однієї політичної сили, то це може призвести до авторитаризму.
- В Запоріжжі ще дві партії мають приєднатися, щоб створити таку коаліцію?
- В нашій обласній раді вже є така коаліція демократичних сил, також у міській раді вже більшість партій об’єдналися. Ми лише чекаємо, що до нас приєднаються «Наш край» та «Нова політика» - це партії, на які має вплив адміністрація Президента. Важливо, щоб рішення приймалися не кулуарно, а прозоро: підписанням відповідного меморандуму про спільні дії, розподіл зон відповідальності. Щоб людина, отримавши посаду чесно, знала, що вона не має виконувати чиїсь вказівки, а працює на громаду в межах компетенції і повноважень, які їй надані.
- Якими будуть ваші перші кроки у Запоріжжі після створення такої коаліції?
- Насправді у Запоріжжі дуже багато проблем: це й екологічне питання (треба виносити рішення, щоб дотримувалися норми європейського екологічного законодавства), і питання щодо бюджету. В нас дуже великі проблеми щодо освоєння бюджетних коштів. Не дуже якісно і не вельми прозоро проводяться конкурсні процедури. Це треба контролювати.
Ще одним важливим моментом є впровадження конкурсно-кадрової політики. Потребує підтримки розвиток туризму. Якщо ж наші партнери бачитимуть, що влада демократична і прозора, до нас підуть інвестиції, створюватимуться нові робочі місця, розвиватиметься інфраструктура.
- Нещодавно по всіх містах затвердили бюджет на наступний рік. З нього виходить, що велика частина бюджетних коштів у Запоріжжі піде саме на екологію?
- Дійсно, екологічна субвенція складає велику суму. Так, 6 млн. грн. обласною владою виділяється на пересувну еколабораторію. Це машини, які будуть цілодобово вести моніторинг екологічної ситуації у місті. Ще 6 млн. грн. має виділити міська рада. Коли люди бачать у місті розбиті вікна, занедбані будівлі, невивезене сміття, то це призводить до значного підвищення рівня вуличної злочинності.
- Ви – лідер партії «УКРОП» у Запорізькій області. Чим, на вашу думку, ця партія відрізняється від інших?
- Це – наймолодша партія в міській та обласній раді, у якій немає колишніх членів «Партії регіонів», компартії або чиновників. У нас – нові обличчя, порядні, професійні люди, які хочуть щось змінити. Це об’єднання вільних, креативних та енергійних людей.
- Чи є на сьогодні люди, які теж хочуть вступити до ваших лав?
- Кожного дня до нас звертаються люди різного віку, звертаються з різних питань: це і закриття шкіл та інтернатів, лікарень. Ми людям допомагаємо, надаємо правову допомогу, консультуємо. Звісно, вони хочуть вступати у партію, бо розуміють, що разом ми зможемо ефективніше відстоювати наші права та інтереси. Однак беремо не всіх, а лише гідних і після певної перевірки.
- Нещодавно Костянтин Бриль вручив вам медаль за розвиток Запорізького краю. При цьому ви говорите, що не зробили нічого, щоб її отримати. Чому?
- Це медаль нетипова, оскільки я постійно критикую і владу, і губернатора. Однак це значить, що вони гідно ставляться до критики і гідно її сприймають.
- У вас є свій бізнес. Розкажіть про нього.
- Це юридичний бізнес. У нас дружна, згуртована команда молодих юристів, які беруться за комплексні, складні процеси. Захищаємо бізнес, ведемо багато безкоштовних справ, допомагаючи малозабезпеченим людям. Кожен день до нас по допомогу звертаються десятки таких людей.
- Які проблеми найактуальніші?
- Дуже актуальними у Запоріжжі є проблеми незаконних звільнень. Розповсюдженим злочином також є тиск на бізнес: незаконні перевірки, обшуки, незаконні вручення підозри. Тому гостро критикуємо прокурора Запорізької області Валерія Романова, на якого покладалися великі надії, однак маємо дуже багато скарг на його діяльність.
- Депутати вже пішли у відпустку. Чи плануєте ви відпустку, чи будете десь відпочивати?
- Хоча я й працюю зараз, однак намагаюся проводити час зі своєю донькою. Цього року намагаюся багато подорожувати. Дуже яскраві враження про подорож яхтою у Греції. Щоб плідно працювати, треба якісно відпочивати. Отримувати нові позитивні враження і з новою енергією, новими ідеями та натхненням повертатися і намагатися робити позитивні зрушення.
За матеріалами
ТРК «Регіон»
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Написать комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код: