Газета ТВій РЕГІОН > Общество > Терра інкогніта

Терра інкогніта


12-08-2017, 21:52. Разместил: mishinatrk Терра інкогнітаВживалося, в основному, в картографії, але цей термін підходить і для візиту юристів «СІЧі» в м. Синельникове. Ледь не єдиним форпостом правозахисту воїнів АТО, переселенців та інших людей, яких зачепила війна, є громадська організація «Ветеранів АТО і учасників бойових дій Синельниківщини» (керівник М.М.Фурман, керівник юридично-правового відділу В.М.Матвієнко).
Не секрет, що наш район потребує сильної підтримки, і юридичної в тому числі. Під час візиту в місто було виявлено декілька кричущих випадків, які без допомоги фахових правозахисників і уваги спільноти вирішити буде вкрай тяжко. Так, боєць 57 ОМБ 17 батальйону, назвемо його Іваном, пройшов Іловайськ та інші болючі міста країни, але досі не має статусу учасника бойових дій. Чому? Через установки командування, ми так думаємо. Це не поодинокий випадок, таких в батальйоні багацько. Лягаєш до шпиталю – СЗЧ (самовільне залишення частини), відправляєш документи, а вони то псуються, то губляться. Вочевидь, на мапі України ще існують такі рудиментарні військові частини, де отримання бійцями посвідчення УБД є небажаним для керівництва.
Загалом четвертий рік точиться війна, тож у Синельниковому забагато було звернень щодо отримання посвідчення учасника бойових дій і від бійців, і від волонтерів, які займаються вивезенням тіл загиблих з району ведення бойових дій. На думку правозахисників «СІЧі», це відбувається через недостатню правову обізнаність мешканців району, замалу кількість тренінгів і семінарів. З цим погоджуються і працівники соціальної служби, які теж потребують інформаційної підтримки. Під час зустрічі з експертом-аналітиком з соціально-правових питань і психологом вони отримали інформацію про новації законодавства щодо захисту ВПО, ставили багато питань щодо механізмів погодження конфліктів, адже люди, травмовані війною, зазвичай мають доволі агресивний настрій під час звернення до держслужбовців. Заступник керівника соцзахисту в розмові з експертом скаржилася на нестачу інформації і наголошувала на тому, що її підлеглі радо брали б участь у практичних тренінгах, якби хтось з компетентних правозахисників їх проводив.
Крига скресла, співпраця налагоджена, телефони юристів роздані всім бажаючим. Сподіваємося, що це був не останній візит, і ситуація в регіоні крок за кроком поліпшуватиметься.
Усвідомлюючи необхідність організацією «Правозахисна група «СІЧ» для об’єднання захисту прав військовослужбовців із зони проведення антитерористичної операції, осіб, які постраждали внаслідок військового конфлікту на сході України, та інше, сторони з ГО «Ветеранів АТО і учасників бойових дій Синельниківщини» погодили принципи співпраці та інформаційного висвітлення спільної діяльності, докладати всіх можливих зусиль для подальшого розвитку та залучення широкого кола учасників на регіональному та місцевих рівнях.
Д. Рева,
«Правозахисна група «СІЧ»

скачать dle 10.1русский торрент трекер
Вернуться назад