Газета ТВій РЕГІОН > Новости > Шановні жителі міста Cинельникового!

Шановні жителі міста Cинельникового!


29-02-2016, 14:38. Разместил: I.Chechel Шановні жителі міста Cинельникового! 21 травня 2015 року набрав чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року №317-VIII (далі - Закон), який засуджує комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначає правові основи заборони пропаганди їх символіки та встановлює порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.

У червні 2015 року мною було прийнято розпорядження №90-р про виконання в місті Синельниковому вимог даного закону, затверджено склад робочої групи та доручення членам цієї групи. Даною групою згідно із рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті було визначено пам’ятники та пам’ятні знаки, які необхідно демонтувати, та об’єкти топоніміки, які підлягають перейменуванню.

На сторінках місцевих друкованих засобів масової інформації, офіційному веб-сайті міської ради, інформаційному порталі міста Синельникового було розміщено перелік вулиць, що підлягають перейменуванню, та оголошено збір пропозицій щодо нових назв цих вулиць. Обговорення проводилися на семінарах з головами квартальних комітетів міста, на засіданні громадської ради, що діє при виконавчому комітеті Синельниківської міської ради, під час зустрічей з городянами на кварталах у приватному секторі та на подвір’ях багатоповерхових будинків.

Пропозиції синельниківців щодо перейменування вулиць та провулків (вони надходили в електронному та паперовому вигляді) були розглянуті та узагальнені на засіданні комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, що діє при міській раді. Комісією прийнято остаточне рішення щодо нових назв 43 вулиць та 2 провулків.

Спираючись на результати проведеної роботи згідно зі ст. 7 даного Закону, мною підписане відповідне розпорядження, яке вступить в дію після внесення нових назв вулиць до словників Державного реєстру прав на нерухоме майно Дніпропетровською філією державного підприємства «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України, про що громадян міста буде проінформовано додатково.

Копії розпорядження міського голови про перейменування вулиць та провулків будуть надані до всіх організацій та установ міста Синельникового для полегшення та прискорення вирішення питань з оформлення відповідних нормативних актів.
Копії даного розпорядження (за бажанням або при потребі) видаватимуться на руки і громадянам. За цим документом можуть бути внесені зміни до документів комунальних служб, міграційної служби, Державного реєстру тощо.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ДІЙ ГРОМАДЯН ПРИ ПЕРЕЙМЕНУВАННІ ВУЛИЦІ

В останні дні часто виникають питання щодо незручностей для синельниківців внаслідок зміни назви вулиці. Тож з метою уникнення непорозумінь надаємо роз’яснення Українського інституту національної пам’яті (http://www.memory.gov.ua) щодо питань, які найбільше турбують населення.

-Через перейменування населеного пункту/вулиці моя адреса змінюється. Чи треба буде терміново ставити нову відмітку про місце реєстрації у паспорті?
-Згідно з чинним законодавством після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу. Такі зміни можна зробити, коли буде зручно. Наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Штамп із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита (як і у випадках, коли назва вулиці не змінюється).

-Чи правда, що у зв’язку із перейменуваннями треба буде змінити документи про власність на нерухомість? Скільки це буде коштувати сил і грошей?
-Ні, не правда. Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання - переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.
Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.
Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.
Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи, – це юридичні особи. Проте відповідно до чинного законодавства ця процедура для них є безкоштовною. Їм не треба буде сплачувати ані адміністративний збір, ані послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно.

-Мою вулицю перейменували, але в паспорті залишилася стара адреса реєстрації. Чи призначать мені субсидію? Чи зможу я проголосувати на виборах?
-Так - і проголосуєте, і субсидію отримаєте. Про зміни назв вулиць будуть повідомлені всі державні органи, а тому вони мають приймати документи як із новими назвами в адресах, так і зі старими.
Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідність до змін, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви. Тому зміна назви в адресі не є підставою для відмови в отриманні субсидії.
Так само стара адреса у паспорті не може бути підставою не видавати виборцеві бюлетень. Дільничні виборчі комісії отримають списки вулиць, які були перейменовані, і зобов’язані видати бюлетені усім виборцям, які є у списках на цій дільниці.
Центральна виборча комісія вже поширила заяву: розбіжності в адресі виборця у списку виборців та паспорті громадянина України в разі, якщо вони стосуються тієї самої вулиці чи того самого будинку та пов’язані з перейменуванням вулиці, не можуть бути перешкодою для голосування на виборах.
Окрім того, ЦВК готує спеціальне роз’яснення щодо цієї ситуації для окружних і дільничних комісій, що виборець, у якого в паспорті в адресі вказана стара назва, не може бути обмежений у праві голосу.

-Я чув, що перейменування буде коштувати дуже дорого. Чи це правда?
-Ні, неправда. По-перше, під перейменування потрапляють в середньому від 3% до 5% назв вулиць міст, на сході країни – близько 10%, як-от у Харкові.
По-друге, основною статтею витрат при перейменуванні є виготовлення нових табличок, а вони й так є далеко не на кожному будинку. Заміна табличок відбувається регулярно у плановому порядку. Це фінансується місцевими бюджетами постійно як витрати на благоустрій. Зрештою, тимчасові написи можна зробити за допомогою трафарету і фарби.
Щоправда, певних додаткових витрат можуть зазнати ті підприємства й установи, які мають бланки і штампи зі старими назвами. Проте далеко не всі юридичні особи мають печатки і штампи – вони не є обов’язковими для багатьох категорій юридичних осіб.
Окрім того, більшість юридичних осіб друкує свої бланки на звичайному робочому принтері, і для заміни назви в адресі достатньо щонайбільше кількох хвилин. Якщо ж хтось замовляє бланки у друкарні, варто просто не замовляти надмір бланків, а використовувати ті, що є. За пару місяців запас старих бланків вичерпається, а нові можна додрукувати за лічені години вже після офіційного перейменування населеного пункту чи вулиці, де розташована ця чи інша юридична особа.
Д.Зражевський,
міський голова

скачать dle 10.1русский торрент трекер
Вернуться назад